.

.

AIICIOO Нерѓосувачки Челик Мини Топката Вентил - NPT Нишка со Нерѓосувачки Рачка (1/4 Женски&Машки)

AIICIOO Нерѓосувачки Челик Мини Топката Вентил - NPT Нишка со Нерѓосувачки Рачка (1/4 Женски&Машки)

DEN 2196.00

Од стока
Во продавницата

NPT тип на : Женски и Машки за поврзување на машки навој цевка фитинзи.Работен притисок : 1000 PSI .Висока отпорност и висока јачина.Материјал : не ' Рѓосувачки Челик 304 за отпорност на корозија и издржливост, нема рѓа.Работна температура : -30°F до 325°F. Силна инсталација одговара за да се спречи истекување вода.Медиум : на Различни материјали може да се користи за вода, нафта, гас и некои корозивни течности.Залистоци се контролира компоненти во течност испорака на системи кои имаат функции, како што се затвори-исклучување, регулација, пренасочување, назад протокот на превенција, регулатива, маневрирање или overflow олеснување.Главно се користи за да се исклучи или да се поврзете на медиум во гасоводот, сигурен запечатување, лесен за одржување.На запечатување површината на топката и вентил седиште е изолиран од медиум.Кога медиум поминува, тоа нема да предизвика ерозија на запечатување површината на вентил, лесен за ракување и одржување.Производство на батерии, за третман на чиста вода, биолошко прочистување, спреј за дезинфекција, заштита на животната средина опрема производство, итн.Автомобилот производство робот опрема за заварување собрание линија е поврзан со топла и ладна систем за контрола, автомобилот airbag контролира автомобилот прскање суровини за транспорт, како и автомобилот заштита на животната средина на издувен гас третман уред е исти.Контрола на пневматски вентил собранието, ладно појас пневматски wiper реле врска простор и мал простор механичка гориво менувач.Пополнување и мешање на пијалаци, освен за физичко адитиви, серија чистење на опрема, итн.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне