.

.

QiiMii Нерѓосувачки Челик Мини Топката Вентил NPT Тема Женски (1/4 Женски&Женски)

QiiMii Нерѓосувачки Челик Мини Топката Вентил NPT Тема Женски (1/4 Женски&Женски)

DEN 1644.00

Од стока
Во продавницата

1/4" NPT Женски&Женски теми за поврзување на машки навој цевка фитинзи.SS304 тело и топка за дополнителна сила и отпорност на корозија.SS304 Нерѓосувачки Челик се справува да се зголеми работниот век, брзо 1/4 пак отворен или затворен операција.Температурата опсег : -30°F до 350°F. Стандардната порта тек за помали вентил големина, секој вентил индивидуално тестирани за максимална безбедност за Вода, Нафта и Гас(без замрзнување).Qii Mii мини топката вентили се направени од нерѓосувачки челик SS304. Мини топката вентил е често ставен на краевите на ЦИП цевки или racking оружје и инсталиран вметнати во било која позиција да се зголеми капацитет на проток.Нашите мини топката вентили може да се справи со 250 PSI WOG и сите вентил се справува замав надвор од центарот, се справи со ihave нерѓосувачки челик и пластични 2 избор,можете да изберете соодветниот материјал според вашите потреби.Технички Податоци.Материјал : CF8. Седиштето Заптивка : PRFE.Оперативен притисок : Max.16 Бар( PN16 ).Emperature спектар : -20℃ 110℃.Технички Спецификации.Max.притисок: 10 Bar.Работна температура : -20℃ на +150℃(PTFE).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне