.

.

Вилсон Спортски Стока NCAA Stivale Врвот Обука на Фудбалска Топка (Големина-5)

Вилсон Спортски Стока NCAA Stivale Врвот Обука на Фудбалска Топка (Големина-5)

DEN 285.60

Од стока
Во продавницата

Вилсон е Официјален Фудбалска Топка на NCAA Фудбал Champiopnships.Реплика проектирање и изградба на Официјалната Топка на NCAA Фудбал Првенства. 32-panel Fybrid Технологија - ги спои панел, хибридни експерт изградба дека ја подобрува spericity, доведува до минимална вода доза, и дава конзистентна изработка.Високо видливи, техника-графика му овозможува на играчот да се лесно да ги пратите на топката во текот на играта.Микро-текстура, премија композитни TPU кожа маска за поголема допир и издржливост.Премиум композитни кожа маска за поголема трајност.Панели поддржани со висока густина ЕВА пена за високо-енергетски враќање на влијание со мека на допир и прецизност контрола.Перформанси butyl гума мочниот меур наменета за урамнотежен, тркалезна форма со доследно се враќа перформанси и продолжен задржување на воздухот.NCAA Одобрени, NFHS Одобрени, Врвот Обука Меч Топка.Ланче вашиот cleats и штрајк на најновата топ обука на фудбалска топка од Вилсон.Инкорпорирање одличен изглед со основните осигурач-panel изградба на NCAA Форте Fybrid и ќе се заокружи со решение за сите фудбал пракса или scrimmage.Ако сакате најдобар чувство, најстабилните, аеродинамичен фудбалска топка, Резултат со Голема Вилсон.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне