.

.

Обединетите Научни PT7101-C Borosilicate Стакло Класа Волуметриски Трансфер Pipettes, Серија Уверение, 5mL Капацитет, Бела, Пакет на 5

Обединетите Научни PT7101-C Borosilicate Стакло Класа Волуметриски Трансфер Pipettes, Серија Уверение, 5mL Капацитет,

DEN 793.20

Од стока
Во продавницата

Пакет Димензии : 41.910 cms (L) x 12.446 cms (W) x 3.81 cms (H).Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Сад.Трансфер (Волуметриски) pipettes се произведени од специјално избрани, тешки ѕид машина подготвени borosilicate точни понесе стаклени цевки.Тие имаат прецизност fored авиони и bevel земјата краевите да се спротивстави на chipping.Дипломирањето знаци се во трајни бела глеѓ или килибар дамка; и двете се отпорни на нормални лабораториски агенти и повторени за перење.Сите pipettes индивидуално се мери и потоа се означени.Точноста е обезбедено помеѓу било кои две читања, бидејќи на единството на понесе.На pipettes може да се autoclaved и ако е потребно може да се flamed за стерилизација.Точноста на Класа "A", ASTM E-969, Боја Кодирани, Серија Уверение.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне