.

.

KEWAYO 3 Компјутери Директно Рутер го Поставите, 1/4 инчи месо тело Сечење Рутер Малку, Лагери за Рутер Битови, со 0.4&0.8&1 Сечилото Должина и 1/2 инчи Сечилото Кол во Жолта Об

KEWAYO 3 Компјутери Директно Рутер го Поставите, 1/4 инчи месо тело Сечење Рутер Малку, Лагери за Рутер Битови,

DEN 333.12

Од стока
Во продавницата

【Висок Квалитет】Направен од висок квалитет на C3 микро-жито волфрам карбид ножеви и легиран челик тела за долг живот употреба и отпорни на топлина. 【Прецизност Големина】Врвот имајќи рутер малку 1/4, 1/2 инчи сечење кол, сечење должина : 0.4"&0.8"&1". (3 Големини). 【Широк спектар на апликации】 Може да се користи за сечење на цврсти дрво, честички одбор, иверица, МЕДИЈАПАН и различни дрвени композити. (Да се избегне сечење блек метал и не-дрвени материјали, како челик, железо и песок) Рутер бита со стапка : Оваа флеш трим рутер малку сет е префериран избор на стручни лица и хобисти слично.Корисно за кроење, grooving, итн.Како што DIY проект, букви и други образец работа. 【Висок Квалитет】C3 микро-жито волфрам карбид ножеви, високо-квалитетни легиран челик тела.Топлина отпорни Тефлон. 【Директно Flute】Двојно директно flute тип, чисти и уредни површина без баговите, Сечење остар, мазна ротација, брзо операција.Овој рутер флеш намали малку 1/4 е специјално дизајниран и произведен за Индустриски квалитет бараше машини за индустриски апликации, можат да го издржат некои тешки употреба и тестот на времето.Овој рутер битови се дизајнирани за преносни и десктоп машини за обработка, тоа не може да се користи во електрична вежба & вежба машини.На рамна намали намали малку, мора да биде целосно вметната и безбедно заострените ,така што ќе може да се користи на стегање сила кои мора да бидат обезбедени за време на алатката за обработка, неуспехот да се стори тоа може да резултира со кршење и оштетување на алатка месо тело.(Да се избегне сечење блек метал и не-дрвени материјали, како челик, железо, и песок)се Задржи на рутер битови чисти.По употреба, отстранете ја смола, дрво чипови и други загадувачи од дрво треба да се користат за индустриски стандард растворувачи за чистење на битови。Со пластична кутија, Кога не се користи, ве молиме да се стави во кутија.Големина : 1/2 инчи Сечилото Кол.3 Еез 1/4" месо тело и 1/2" Сечилото Кол.Рутер со малку дното имајќи Брз Спецификации : Трим рутер bits Name : Трим рутер 1/4 shank Material : Легури Steel Shank Дијаметар : 6.35 mm / 1/4-Inch Blade Дијаметар : 1/2 inch Blade должина : 0.4", 0.8", 1",Боја : Yellow Package Вклучува : 3 Еез Флеш намали малку se.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне