.

.

Добар Улов на Растенијата врз Основа Риба Слободни Туна - Нафта & Билки, 3oz Торбичка Пакет Од 12, 39.6 Оз

Добар Улов на Растенијата врз Основа Риба Слободни Туна - Нафта & Билки, 3oz Торбичка Пакет Од 12, 39.6 Оз

DEN 1410.96

Од стока
Во продавницата

Одличен извор на протеини.Содржи 350mg на DHA по 94g служат.Не-гмо Проектот Потврдена, вегетаријанци-пријателски, ГЛУТЕН-СЛОБОДНИ.Производ од САД.На растенијата врз основа, риба Слободни.Спајс до вашиот живот со вкус на богата италијански романса во туна lavishly зачинет со маслиново масло и билни фузија.Микс нашата Нафта & Билки растенијата врз основа на туна во тестенини или да го додадете во вашите омилени antipasto послужавник веднаш до маринирана зеленчук.Buon appetito!Се сретне ДОБАР УЛОВ на растенијата врз основа на туна – протеин-богата, хранлива-густа антрето преполна со корисните Омега 3 DHA.Да се создаде непогрешлив светлина, ронлив текстура на парична казна туна, ние започнуваме со комерцијален шест-legume мешавина (грашок, chickpeas, леќа, соја, fave грав и морнарица грав) тоа е brimming со вкусна растенијата врз основа на протеини, вклучувајќи грашок протеини.Потоа ги додаваме друга ѕвезда состојка – морски алги и масло.Тој е богат во DHA, есенцијалните Омега-3 масни киселини, и претстава која сама по комплексна umami-богат вкус.Резултатите?Вкусни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне