.

.

Чиста Света Вода од Реката Јордан Автентични Крштението Сајт Светата Земја Католичката Шише Благословен

Чиста Света Вода од Реката Јордан Автентични Крштението Сајт Светата Земја Католичката Шише Благословен

DEN 251.76

Од стока
Во продавницата

✅ГОЛЕМА ДУХОВНА ВРЕДНОСТ : Увезува од Израел, светата вода, собрани од истиот реката на Исус беше крстен, на реката Јордан.До верниците, оваа вода е многу значајна вредност. ✅СЕКОГАШ СВЕЖИ : Светата вода е лесно миризливи да се елиминира било staleness, и да се сочува нејзината свежина. ✅НЕВЕРОЈАТЕН ПОДАРОК ИДЕЈА : Ако сте во потрага за еден подарок што е подеднакво моќен, внимателен, и посебно за соработник верник, ова може да биде само нешто што треба. ✅ПОВЕЌЕ намени : За нејзиното духовно значење, Света вода е идеален за многу Христијански обреди, вклучувајќи крштевањето, чистење, прочистување, оздравување, молитви, и повеќе.Тоа е, сепак, треба да се користи за надворешни цели. ✅ГОЛЕМА ГРИЖА И ПОЧИТ : Ние ја разбираме вредноста на оваа света вода доволно, и како такви, ние се справи со тоа, со грижа и почит тоа уредно го заслужува.Најголем Благодат Доделена од Страна на Самиот Бог Света вода од Реката Јордан е почитуван од страна на Христијаните како најголема благодат доделена од страна на самиот Бог.На чинот на крштевањето очистува душата и телото и носи благодат.Светата вода може да се користи во осветувањето и прочистување на дом и попрскување со света вода, се препорачува пред да биде опасно или долго патување.Водата собрани во крштеничките сајт на Исус во Реката Јордан бара почит и внимателно чување."Исус одговори : "Навистина, навистина, јас да ви кажам, освен ако некој се роди од вода и Дух, тој не може да влезе во царството на Бога." Јован 3 : 5 СПЕЦИФИКАЦИИ : ✅ Волумен : 3.4 fl.оз(100 ml ) ✅Тежина : 119 грама / 4.15 оз ✅Големина : 12 х 3.5 cm / 4.7" x 1.4" ✅ Земја на потекло : Израел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне