.

.

BestPysanky Алигатор На Плажа Стакло Божиќ Украс

BestPysanky Алигатор На Плажа Стакло Божиќ Украс

DEN 592.08

Од стока
Во продавницата

Устата Разнесени Стакло Figurine.Рачно Насликана.Подарок Заградени со Празно Подарок Ознака.Дизајниран во САД.Страна Направена во Традиционален Начин со Техники Потекнува во 1800-тите. 3.12 Инчи x 3.12 Инчи x 5.24 Инчи 7.9 cm x 7.9 cm x 13.3 cm Стакло Страна се Насликани Устата Разнесени Glittered Акценти Подарок Заградени Секој од нашите украси е прецизно направена рачно, со користење на традиционални техники кои се појавиле во 1800-тите.Ренесансата ера резба, лиење, стакло дува, сребрена обвивка, сликарство и по завршувањето процеси бараат сигурен вештина и неколку недели за да се заврши.Стопена стакло е устата разнесени во фино врежан калапи за обликување на украс.Тоа е тогаш насликал и glittered во серија на трудо-интензивните чекори за да се постигне убава финалните производи.Исклучителна изработка и детали се белегот на сите Best Pysanky украси.Имаме за цел да се донесе топлина, боја, дух и искра во вашиот дом со нашиот уникатен декор, како што му се восхитуваат и да го прослават празниците со вашите најблиски.Тоа е повеќе од само украс - тоа е работа на уметноста!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне