.

.

HFBTE Игла Тип Влага Метар Мултифункционален Тестер на Влага Метар со содржината на Влага Опсег од 0 до 50% Резолуција 0.1 За Дрво, Тутун, Памук Хартија Градење на Почвата

HFBTE Игла Тип Влага Метар Мултифункционален Тестер на Влага Метар со содржината на Влага Опсег од 0 до 50%

DEN 2496.00

Од стока
Во продавницата

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Мерен Опсег : 0~50%,Температура, -10~60ºC.Точност : ±(0.5%n+1), Температура, ±0.8 ºC, Резолуција : 0.1. Тип На Сензор : Игла Тип, Мерење Кодови : Фиксни.Една машина со повеќе намени.Тоа не само што може да се измери содржината на влага, но, исто така, да се измери температурата на иглата.Применливи на дрво влакна материјали, дрвени производи, Кинеската традиционална медицина, тутун, памук хартија, зграда, почвата и други влакна за материјали.HFBTE Игла Тип Влага Метар Мултифункционален Тестер на Влага Метар со содржината на Влага Опсег од 0 до 50% Резолуција 0.1 За Дрво, Тутун, Памук Хартија Градење на Почвата И Други Fibre Application : ◆Применливи на дрво влакна материјали, дрвени производи, Кинеската традиционална медицина, тутун, памук хартија, зграда, почвата и други влакна за материјали.Функција : ◆Користи исклучиво МИКРО-КОМПЈУТЕР LSI коло и кристално време база да понудат висока точност на мерење & брзо мерење на времето.◆Широк опсег на мерење & висока резолуција. ◆Дигитален дисплеј дава точната читање со не сомневајќи или грешки.◆ Компактен, лесен и лесно ракување. ◆Може да бидат применливи на дрво влакна материјали, дрвени производи,Кинеската традиционална медицина, тутун, памук и трудови итн.◆Употреба на отпорни, долготрајни компоненти,вклучувајќи силна, мала тежина ABS-пластични домување обезбедува одржување слободни изведба за многу години.Домувањето е внимателно облик за удобно се вклопуваат во било која рака.Технички Спецификации◆Тип на Сензор : Игла Тип◆Мерење Кодови : Fixed◆Мерен Опсег : 0~50%,Температура, -10~60ºC◆ Точност : ±(0.5%n+1), Температура, ±0.8 ºC◆Резолуција : 0.1◆Екран : LCD◆ Оперативни Услови : Температура : 0~50 %°C, Влажност : .

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне