.

.

Qibaok 300 КОМПЈУТЕРИ Задник Splice Crimp Конектори Изолирани Електрични Директно Жица Терминал Конектори 10-22AWG

Qibaok 300 КОМПЈУТЕРИ Задник Splice Crimp Конектори Изолирани Електрични Директно Жица Терминал Конектори 10-22AWG

DEN 335.76

Од стока
Во продавницата

Високо Квалитетен Материјал : Задник splice конектори се направени од врвот месинг диригент, мека PVC изолација и калај позлатен заврши.Разгореа Изолација : Се разгореа барел на изолирани задник конекторите е за лесно кабел за вметнување.ЖИЦА-СТОП Структура : Жица-Стоп структура на жица изолирани терминали е проводници за да вметнете жица во право место за да се обезбеди ефектот на компресија.Широк Апликации : Изолирани crimp терминали задник конектори се идеални за автомобилската употреба.Ве молиме crimp една страна на задник конектор со професионална алатка, или ќе се изгуби.Пакет се вклучени : 150 компјутери црвено задник конектори(A. W. G22-16) + 100 компјутери сина задник конектори(A. W. G16-14) + 50 компјутери жолта задник конектори(A. W. G12-10).Qibaok 300 КОМПЈУТЕРИ Изолирани Задник Splice Терминали Спецификации : Диригент : Месинг Изолација : ПВЦ Заврши : Калај-Обложено температурата на работа : -10℃ ~ 75℃ (14℉ ~ 167℉) Пакетот Вклучува : производот ќе биде предаден, со складирање кутија заедно која вклучува : 150pcs Црвено Задник Конектори (А. В. Г : 22-16) 100pcs Сина Задник Конектори (А. В. Г : 16-14) 50pcs Жолта Задник Конектори (А. В. Г : 12-10) Како да го користите: 1.Лента жица и вметнете ја во конекторот. 2.Crimp една страна на задник конектор со професионална алатка. 3.Вметнете друга одземени жица во конекторот, и crimp другата страна на конекторот. 4.Врската е завршена.ЗАБЕЛЕШКА : За најдобри резултати, ве молиме да користите професија crimping алатка Гаранција : Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Ви благодариме~.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне