.

.

Timken 67388 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.0000 ID, 1.8125 Ширина

Timken 67388 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 5.0000

DEN 4419.84

Од стока
Во продавницата

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Оваа Timken 67300 Серија еден конус со еден печат челик кафез се совпаѓа со еден куп (надворешниот прстен, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена конус е направен од Timken сопствена високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, оваа единствена конус собранието има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу многу други апликации.Спецификации се Сретна Заострените валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и да ги намали топката имајќи брзина и животниот век.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне