.

.

SIRUI Серија Алуминиум Tripod со Y Серија Топката Главата (A-1205+Y-11)

SIRUI Серија Алуминиум Tripod со Y Серија Топката Главата (A-1205+Y-11)

DEN 5757.60

Од стока
Во продавницата

Капацитет : 22 lb Максимална Висина : 55.1".Минимална Висина : 10.2" Здиплен Должина : 14.6".Нога Делови : 5 Тежина : 2.2 lb. 8x Карбонски Влакна на Нозете 180° Обратно-Виткање на Нозете.Монтажни Monopod Нога Y-11 Топката Главата.На A1205 Карбонски Влакна Tripod со Y-11 Топката Главата од Sirui е 5-дел tripod кој тежи 2.2 lb.На 8x карбонски влакна на нозете пати целосна 180° во обратна да се направи една компактна 14.6".Со центарот колона целосно продолжен, на tripod може да достигне максимум работна висина на 55.1".Дополнително, со капацитет од 22 lb, ова tripod е погодна за про со dslr фото голем telephoto леќа.На јадицата на дното на центарот колона овозможува да се откажам мал sandbag или камера торба за стабилизирање на tripod.Плус, променлива нога-агли овозможуваат tripod да имаат минимум висина на 10.2" и центар колона исто така е реверзибилна за да можете да добиете дури и поблиску до земјата.Понекогаш tripod не е дозволено во одредени области, бидејќи просторот е ограничен.Тоа е кога корисна карактеристика доаѓа во игра–tripod е нога detaches и ги претвора во monopod.Можете да ја зголеми висината на оваа monopod со прикачување на центар колона за тоа.Вклучени Y-11 Топката Главата е Arca-тип компатибилни и доаѓа опремен со брзо ослободување плоча.Тоа, исто така, има knob-стил заклучување за менгеме, и две посебни копчиња за контрола на движењето на топката и 360° panning база.Покрај тоа, со топката главата на еден-намалување на рецка, камерата може да бидат сместени во 90° агол.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне