.

.

2 парчиња Масло Печати Отпорни на Индустриски Механички Вратило Запечатување на Замена на Опрема за Полнење Прашина Печат

2 парчиња Масло Печати Отпорни на Индустриски Механички Вратило Запечатување на Замена на Опрема за Полнење

DEN 338.16

Од стока
Во продавницата

Направени од високо квалитетни материјали, овие масло пломби се цврсти и издржливи, и се дел од машината е запечатување лубрикант.Со користење на софистицирана технологија на производство, овие масло пломби кои имаат висока температура отпор, киселина и алкално отпор, и отпорност на корозија.Додека спречување на истекување на подмачкување масло или вода, масло фоки исто така се спречи прашина и нечистотија од внесување на машина.Овие масло печати скелети игра зајакнување на улогата и да им овозможи на нафта заптивки за да се одржи обликот и напнатост.Мал во големина, лесен во тежина, лесно да се носат, може да се носи околу, едноставни за ракување и лесен за употреба.На производи се произведени во согласност со строги стандарди за квалитет пред да ја напушти фабриката, со одлични перформанси и може да се користат со доверба.Спецификација : Предмет Тип : Масло Печати Материјал : FKM Модел : За TC50 x 72 x 10мм Внатрешен Дијаметар : Прибл. 50мм / 2.0 во Надворешниот Дијаметар : Прибл. 72mm / 2.8 во Дебелина : Прибл. 10мм / 0.4 во Работен Притисок : Помалку Од 0.5 М-р Работна Температура : -25 да 240℃ Работна Медиум : Минерални Масла, Синтетички Масло, Вода Употреба : се Спречи Упаѓањето на Песок, Прашина, Влага, Итн.во Поаѓајќи од Надвор Пакет Листата : 2 x Масло Печати Забелешка : Со цел да се избегне оштетување на запечатување усна за време на инсталацијата, мерки треба да се преземат за да се избегне посочи рабови за време на инсталацијата.

Карактеристиките

Item Type:
Oil Seals
Material:
FKM
Model:
For TC50 x 72 x 10mm
Inner Diameter:
Approx. 50mm / 2.0in
Outer Diameter:
Approx. 72mm / 2.8in
Thickness:
Approx. 10mm / 0.4in
Working Pressure:
Less Than 0.5MA
Working Temperature:
-25 to 240℃
Working Medium:
Mineral Oil, Synthetic Oil, Water
Use:
Prevent the Intrusion of Sand, Dust, Moisture, Etc. into the Bearing from Outside
Package List:
2 x Oil Seals :
Note:
In order to avoid damage to the sealing lip during installation, measures should be taken to avoid pointed edges during installation. :
Вака можеби ќе ви се допадне